Влада Великобританії заморожує російські активи на суму 350 мільярдів доларів (321 мільярд євро) у зв’язку з війною, розв’язаною рф проти України.

Офіційна заява у зв’язку з цим буде зроблена до кінця тижня, повідомила в середу, 6 квітня, голова британського МЗС Ліз Трасс під час візиту до Польщі, передає 

За її словами, режиму в Москві більше недоступні “понад 60 відсотків валютних резервів у розмірі 604 мільярди доларів”. Трас наголосила, що “скоординовані санкції відкидають російську економіку у радянську еру”. “Але ми можемо і маємо зробити більше”, – заявила вона, закликавши заборонити російським кораблям заходити в західні порти та “погодити чіткий графік припинення імпорту російської нафти, вугілля та газу”.

Крім того, глава МЗС Великобританії закликала партнерів по НАТО і “великій сімці” запровадити обмеження щодо галузей промисловості, які поповнюють військову скарбницю президента РФ Володимира Путіна. 

Тим часом ЄС вперше може запровадити санкції щодо російського енергетичного сектора. Єврокомісія напередодні запропонувала заборонити імпорт вугілля з Росії, яка розв’язала повномасштабну війну проти України, на суму 4 мільярди євро на рік, а також ввезення деревини, цементу та алкогольних напоїв.

6 квітня глава брюссельського відомства Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) заявила про намічене розширення санкцій і ще більше обмеження політичних та економічних можливостей Кремля. “І це не останні наші санкції”, – наголосила вона, вказавши на військові злочини, в яких звинувачуються російські підрозділи, які чинили звірства над людьми під час окупації Київщини.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.