30-й рік незалежності України отримав ще одну історичну подію: безпрецедентний рекорд врожаю.

Ми завершуємо цьогорічний збір зернових, зернобобових та олійних культур рекордом у понад 106 млн тонн. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави!

Зернових та зернобобових – понад 84 млн тонн.
Олійних культур – 22,6 млн тонн.
Ми навіть перевищили свій прогноз у 100 млн тонн.

Рік виявився рекордним не без урахування сприятливих ґрунтово-кліматичних умов, але й завдяки державній допомозі аграріям!

Завдяки ініційованій Президентом України програмі «Доступні кредити 5–7–9 %» аграрії отримали понад 30 млрд грн кредитів на максимально вигідних умовах.

З наступного року ми запускаємо Фонд часткового гарантування кредитів. Він дозволить профінансувати саме малих аграріїв, які обробляють до 500 га, на 24 млрд грн у рік. Раніше їм був закритий доступ до кредитування. Механізми кредитування будуть подібні до тих, які передбачені програмою «5–7–9 %».

Але ми не зупиняємося на досягнутому. Саме тому в цьому році було розпочато іригаційну реформу. У найближчі дні Мінагрополітики спрямує перші виплати аграріям, які вклали кошти у відновлення меліоративної інфраструктури. На самому початку наступного року ми плануємо ухвалити в другому читанні законопроект про об’єднання водокористувачів, який стане запорукою сталого розвитку галузі, масового притоку приватних інвестицій у зрошення. Як результат, у п’ятирічній перспективі, а може й раніше, рекордні врожаї стануть для нас звичною практикою.

Окрім цього, в продовження сталого розвитку сільського господарства в 2022 році повноцінно функціонуватиме електронний державний реєстр дотацій та агрострахування.

Я вдячний усім аграріям України за якісну працю та високі показники. За підтримку земельної реформи! За те, що своєю працею та любов’ю до землі ви будуєте статус України як гаранта продовольчої безпеки світу. Завдяки вам, шановні аграрії, наша держава стає ключовим гравцем на міжнародному аграрному ринку!

P.S. Програмні цілі, озвучені на форумі в травні «Україна 30. Земля», виконані. Борітеся – поборете!

Роман Лещенко

от info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.