Україна вже підготувала проекти для запуску роботи спеціального міжнародного трибуналу над Росією. Про це в ефірі телемарафону розповів агент України у Міжнародному суді ООН Антон Кориневич, повідомляє УНІАН.

"Українські юристи вже підготували відповідні проекти для обговорення з міжнародними партнерами, щоб якнайшвидше запустити роботу цього спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії", - розповів Кориневич.
Он подчеркнул: очень важно, что 42 государства поддерживают Украину в Международном Суде ООН по созданию специального международного трибунала для наказания россии. Эксперт подчеркнул, что в дополнение к тем судебным органам, которые у нас есть, Украине очень нужна именно такая солидная судебная международная поддержка, а также важно иметь портфолио о невыполнении россией решений международных судов.

"Инициатива создания этого специального трибунала - это одна из ключевых задач, которая стоит перед украинскими юристами", - подчеркнул Кориневич.
За його словами, сьогодні Україна вже зібрала солідну політичну підтримку. Це і дві резолюції ПАРЄ, і резолюція парламенту Литви, і резолюція Європейського парламенту.

Кориневич нагадав, що дуже важливі розслідування проводить Міжнародний кримінальний суд, який може видавати рішення на арешт найвищих посадових осіб РФ під час визнання злочинів геноциду проти українців.

Як повідомлялося раніше, Україна хоче добитися покарання Росії юридичним шляхом через Міжнародний суд ООН, Міжнародний кримінальний суд та Європейський суд з прав людини.
3 березня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомив, що МКС розпочав розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності внаслідок російського вторгнення в Україну.

За інформацією президента Володимира Зеленського, станом на сьогодні, 20 травня, у справі України проти росії у Міжнародному Суді ООН на бік України вже стали 42 країни – вони готові приєднатися до позову.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.