Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не збирається миритися з окупацією Росією Криму. Він висловив переконання, що “Кримська платформа” має шанси стати ефективним інструментом для повернення півострова під суверенітет України.

Міжнародна “Кримська платформа” повинна стати ефективним інструментом деокупацію Криму.  Таку думку висловив прем’єр Денис Шмигаль в інтерв’ю німецькій газеті Handelsblatt від 21 березня.

“Україна ніколи не змириться з окупацією Криму. Два тижні тому ми узгодили стратегію по його поверненню. Міжнародна” Кримська платформа “повинна стати ефективним інструментом деокупацію, консолідуючою міжнародну підтримку з повернення українського Криму”, – відповів Шмигаль на питання, чи вважає він реалістичним,  що колись півострів повернеться в Україну.

Він також додав, що український уряд сподівається на подальшу з боку ЄС, і особливо Німеччини, підтримку, яку країна отримує вже протягом семи років російської агресії.  За словами прем’єра, мова йде про продовження санкцій, які в майбутньому повинні бути чіткими і перш за все – більш жорсткими.

“Санкції є ефективним важелем впливу, і вони можуть бути розширені. Російська Федерація повинна дотримуватися виконання міжнародно-правових зобов’язань і припинити агресію проти України. Зокрема, це стосується і порушення прав українських громадян в окупованому Криму і на Донбасі. Звичайно, санкції в цьому  випадку також доречні і необхідні”, – заявив Шмигаль.

Раніше Шмигаль підтримав позицію президента США Джо Байдена щодо того, що Путін – вбивця. Також ASPI news повідомляло, що, за словами Шмигаль, запуск “Північного потоку-2” буде означати для України не тільки недоотримання декількох мільярдів євро транзитного доходу, а й порушить енергетичну безпеку ЄС, створить економічні передумови для продовження фінансування агресивних дій Росії.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.