Туреччина пропонувала провести морську евакуацію поранених українських військових, які сховалися на сталеливарному заводі "Азовсталь" у Маріуполі. Про це заявив прес-секретар президента та головний радник із зовнішньополітичних питань Ібрагім Калін.
Так, Калин сказав, що він особисто обговорював цю пропозицію з президентом України Володимиром Зеленським у Києві два тижні тому і що вона залишається "на столі переговорів", хоча Москва на неї не дала згоди.

Зазначається, що, згідно з планом, людей, евакуйованих з "Азовсталі", доставлять по суші до порту Бердянська, а турецьке судно доставить їх через Чорне море до Стамбула.
Якщо це можна зробити так, ми будемо раді зробити це. Ми готові. Фактично, наш корабель готовий вирушити та доставити поранених солдатів та інших цивільних осіб до Туреччини", - сказав Калин.

Калін додав, що морська евакуація з Бердянська була однією з низки пропозицій щодо досягнення припинення вогню та проведення евакуації.

"Судно все ще перебуває в Стамбулі. Воно готове до відплиття, але ми чекаємо на остаточний дозвіл від російської та української сторін, щоб воно могло вирушити до Бердянська і доставити поранених солдатів до Туреччини", - сказав він.

 
Він зазначив, що російська позиція "міняється день у день".

"Вони дивляться на ситуацію з безпекою на місцях та іншу динаміку, свої переговори, власну внутрішню координацію. Тому іноді важко отримати тверду відповідь чи зобов'язання з будь-якого боку"

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.