Служба безпеки України викрила колишнього правоохоронця з Полтавської області, який продавав персональні дані громадян України.

За даними СБУ, “клієнтів” чоловік знаходив за оголошеннями у телеграм-каналах, а оплату отримував на банківські картки третіх осіб.

Так, зловмисник торгував закритою інформацією з баз даних МВС, Державної податкової, міграційної, фіскальної служб, а також Мін’юсту та Пенсійного фонду.

Правоохоронці встановили збут чоловіком за 16 тисяч гривень інформації стосовно двох громадян України з баз, отриманих з:

📍”АРМОР” (інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, яка дає доступ до інформації про судимість, про нерозкриті злочини, дозволи на зброю тощо),
📍”РАЦС” (Державний реєстр актів цивільного стану громадян),
📍”ІТС ГАРТ” (інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю, яка дає доступ до бази даних Державної прикордонної служби України “Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України”).

Екс-правоохоронець намагався продати інформацію, що містить банківську таємницю, яку він “оцінив” у 29 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали його під час перемовин стосовно цієї “операції”. Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціонований збут та розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах) КК.

Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.