У ніч на понеділок, 27 червня, у Росії минув пільговий період із виплати відсотків на суму близько $100 мільйонів, що підлягає виплаті ще 27 травня, що вважається фактом дефолту.

Наголошується, що російська федерація оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією жорстких санкцій Заходу, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.

Упродовж кількох місяців Москва намагалася обійти санкції, запроваджені після повномасштабного вторгнення в Україну. Але наприкінці дня в неділю, 26 червня, минув пільговий період із виплати відсотків у розмірі близько 100 мільйонів доларів, що підлягають виплаті 27 травня, і у разі його пропуску останній термін вважається подією дефолту.

«Це похмурий маркер швидкого перетворення країни на економічного, фінансового та політичного ізгоя. Єврооблігації країни торгуються на проблемних рівнях з початку березня, валютні резерви центрального банку залишаються замороженими, а найбільші банки відокремлені від світової фінансової системи», – пише видання.

Але на даний момент, як наголошує Bloomberg, поки дефолт носить в основному символічний характер і мало що означає для росіян, які переживають двозначну інфляцію та найгірший економічний спад за останні роки.

Згідно з документами щодо облігацій, пільговий період яких минув у неділю, власники можуть відкликати їх самі, якщо власники 25% облігацій, що перебувають в обігу, згодні з тим, що сталася «подія дефолту».

«Більшість власників облігацій дотримуватимуться вичікувальної тактики», — вважає Такахіде Кіучі, економіст Дослідницького інституту Nomura в Токіо

Міністр фінансів Росії Антон Силуанов у четвер назвав ситуацію, що склалася, «фарсом».

Незважаючи на те, що мільярди доларів на тиждень надходять до державної скарбниці від експорту енергоносіїв, незважаючи на гострий конфлікт на сході України, він повторив, що країна має кошти і бажання платити.

Але кошти опинилися у пастці після того, як Казначейство США допустило закінчення терміну дії лазівки у санкціях, скасувавши виняток, який дозволяв власникам облігацій США отримувати платежі від російського суверена. За тиждень платіжний агент Росії — національний розрахунковий депозитарій також потрапив під санкції Євросоюзу.

У відповідь Володимир Путін запровадив нові правила, згідно з якими зобов’язання Росії щодо валютних облігацій виконуються після перерахування відповідної суми в рублях місцевому платіжному агенту.

Міністерство фінансів здійснило свої останні відсоткові платежі на суму близько 400 мільйонів доларів відповідно до цих правил у четвер та п’ятницю. Однак жодна з базових облігацій не має умов, що допускають розрахунки у місцевій валюті.

Поки неясно, чи будуть інвестори використовувати новий інструмент і чи дозволять їм санкції взагалі репатріювати гроші.

За словами Силуанова, кредиторам немає сенсу добиватися оголошення дефолту через суд, оскільки росія нібито не відмовилася від свого суверенного імунітету, і жоден іноземний суд не має юрисдикції.

“Якщо ми зрештою дійдемо до того, що будуть затребувані дипломатичні активи, то це рівносильно розриву дипломатичних відносин і вступу в прямий конфлікт”, – сказав він. «І це помістить нас в інший світ із зовсім іншими правилами. У цьому випадку ми мали б реагувати інакше — і не законними каналами».

Нагадаємо, «Флот 2017» повідомляв, що два найбільші банки США JPMorgan Chase і Goldman Sachs призупинили операції з обслуговування боргових зобов’язань Росії. Причина – санкції проти країни-агресора.

Раніше росія не виплатила інвесторам відсотки за прострочені платежі по євробондах на 1,9 млн доларів і спричинила страхову виплату на мільярди.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.