Верховна Рада схвалила у другому читанні закон щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. За проект закону №5600  проголосували 255 депутатів.

Документ №5600 стосується як підприємств, так і громадян України та набирає чинності з 1 січня 2022 року у разі підписання президентом.

Закон вводить мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання складе 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.

Також встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 гривень).

Документ передбачає зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 гектарів до 0,5 гектара.

Законом виключаються з платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Передбачено, що дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості – за ставкою 18%.

Також встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи – боржника за кордон. Законом передбачається і встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів – боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку.

Крім того, підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.