Держава щорічно виділяє значну допомогу на будівництво житла для переселенців, а громадам поблизу лінії розмежування додатково вдається залучати на це інвестиції. Про це під час відкриття житлового будинку для тимчасово переселених осіб у Новоайдарі заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Руслан Горбенко.

«В Україні зареєстровано 1,5 млн переселенців, з них реально живуть на підконтрольній території близько 720 тис. осіб. Для багатьох з них проблема житла є одною з найболючіших, її важливо розв’язати. Тому наступного року на житло для переселенців передбачено 5 млрд грн», – сказав Горбенко.

За його словами, окрім державної допомоги громади на Сході успішно залучають ще й інвестиції для будівництва житла переселенцям.
Зокрема, у Новоайдарі завдяки фінансовій допомозі уряду Німеччини та зусиллям громади вдалося облаштувати нове якісне житло для 12 сімей. Загальний обсяг інвестицій у цей проєкт склав 14,5 млн грн, з них 2,7 млн грн – кошти новоайдарівської селищної ради, решту забезпечив німецький банк.

«У 2019 році Новоайдар взяв участь у конкурсі проєктів Українського фонду соціальних інвестицій зі створення житла для переселенців за фінансової підтримки уряду Німеччини. Основна мета – підтримати інфраструктуру та будівництво житла у громадах з великою кількістю ВПО. У підсумку 1 вересня 2021 року тут вже відкрили реконструйований дитсадок, а тепер понад 20 переселенців переїжджають у нове комфортабельне житло. Так змінюється обличчя громад Луганщини», – сказав заступник голови фракції «Слуга Народу», перший заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Максим Ткаченко.

от info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.