Перша зустріч президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом відбулась 1 вересня. Разом із Зеленським в США прибула українська делегація. Для України цей візит завершився підписанням низки документів, зокрема Рамкової угоди зі стратегічних основ оборонного партнерства. Також президент України вперше прибув до Каліфорнії і виступив в Стенфордському університеті, зустрівся з представниками великого бізнесу і керівництвом технологічних гігантів Apple та Google.

Суспільне поговорило із пані послом України в США Оксаною Маркаровою про суть нових угод між Україною та США, про результати зустрічі Зеленського і Байдена, а також про те, чи наблизилась Україна до НАТО за підсумками цього візиту.

Про результати візиту української делегації до США

Мені здається, дуже важливий результат цього успішного візиту, що це не просто зустріч, на якій два президенти могли обговорити важливі питання (досить довго, вдвічі довше ніж планувалося) і ключовими міністрами, але також, що фактично по кожному з ключових пріоритетів, які перед собою ставила Україна і США для обговорення, чи то безпека і оборона, енергетика, економічна співпраця, реформи — у нас є дуже конкретні домовленості, як ми рухаємось далі.

Відновлення комісії зі стратегічного партнерства — це, мабуть, один з найважливіших системних інструментів, який можна дуже активно розвивати і з допомогою якого перетворювати наші політичні домовленості на конкретні кроки. Я думаю, що це велике досягнення цього візиту президента Зеленського і результат роботи всієї команди МЗС, зовнішньополітичної команди в Офісі президента, посольства.

Ми домовилися не тільки запустити повноцінно комісію зі стратегічного партнерства, але й що перше засідання цієї комісії відбудеться ще до кінця цього року, і що під час засідання поновимо Хартію нашого стратегічного партнерства. Це документ, який не оновлювався з 2008 року, і це дуже важлива, амбітна мета, яку країни перед собою поставили. Важливо, що робота комісії – це не просто зустрічі, це величезна робота, яка передує кожному засіданню, і кожне засідання — це вже фінальне обговорення і підписання домовленостей з конкретних питань. Ця комісія потрібна для постійного високорівневого політичного діалогу і ухвалення рішень з питань наших двосторонніх стосунків і міжнародних, починаючи із захисту демократії, припинення російської агресії, відновлення миру, повернення Криму та інші.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.