13 грудня у Комітеті з питань економічного розвитку макроекономісти Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар і Григорій Кукурудза презентували макроекономічний прогноз на 2020 – 2025 роки.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, відкриваючи захід, зауважив, що це перший досвід такої співпраці.

Представляючи прогноз, Михайло Кухар проаналізував динаміку ВВП України починаючи з 1991 року і зауважив, що найкраща динаміка зростання спостерігалася протягом восьми календарних років з 2000 по 2008 рік, коли відбулося зростання у п’ять разів – з 32 до 188 млрд доларів. За його словами, це відбувалося, зокрема, завдяки монетарній політиці Національного банку. Далі спостерігалося повільніше зростання ВВП з падінням у 2014-2015 роках – перші два роки військової агресії Російської Федерації.

Доповідач звернув увагу на проблеми, які можуть виникнути через той тип зростання ВВП, який спостерігається в Україні протягом 25 років: «Зарплати зростатимуть, купівельна спроможність також, однак, дешевих грошей (кредитів) в цій економіці не буде». У цьому контексті він, зокрема, звернув увагу на необхідність фінансової підтримки Програми «Доступні кредити 5-7-9%» у наступному і подальших роках.

Макроекономіст також проаналізував показники інфляції, курсу валют, облікову ставку НБУ, очікувану динаміку платіжного і торгового балансу, наголосивши на важливості залучення прямих інвестицій.

Михайло Кухар окремо зупинився на бюджетних показниках 2021 року і виклав своє бачення оптимального формування бюджету у 2022 році, зокрема, політики державного запозичення і сплати боргів у поточних економічних умовах з метою розвитку української економіки. Він також наголосив на важливості правильного застосування і оцінки макроекономічих показників при формуванні бюджетної політики.

В обговоренні доповіді взяли участь народні депутати, представники Міністерства економіки, Міністерства інфраструктури, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Зокрема, Михайло Кухар відповів на запитання щодо оцінки нещодавно прийнятих Верховною Радою законодавчих актів, які стосуються економічної сфери, а також розповів про своє бачення необхідних змін у законодавстві у сучасних умовах.

На його думку, ми маємо «вікно можливостей» для розвитку економіки. Експерт також розповів про своє бачення ефективного використання понаднормових бюджетних надходжень.

Голова Комітету з питань економічного розвитку подякував учасникам зустрічі і висловив сподівання на подальшу співпрацю з фахівцями Ukraine Economic Outlook.

от info

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.