Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Росія розглядає можливість вторгнення в Україну, хоча свідчень про те, що таке рішення вже ухвалене, наразі немає.

“Безумовно, Росія розглядає вторгнення у якості однієї з альтернатив. Немає свідчень, що рішення про її реалізацію вже ухвалене в Москві, але такий варіант перебуває у них “на столі”, – розповів він в інтерв’ю виданню “Delfi”

За словами глави МЗС, якщо дивитися на дії Росії комплексно, “в більш широкому контексті”, то “ситуація виглядає дуже похмуро”. Він зазначив, що, по-перше, є потужна російська військова присутність вздовж українського кордону. По-друге, наразі ТКГ заблокована, нормандський формат нормально не функціонує, оскільки РФ відмовляється проводити його саміт чи міністерську зустріч.

По-третє, РФ не допускає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні на непідконтрольну Києву територію. По-четверте, є ситуація в Білорусі, яка стає джерелом нестабільності і загрози для сусідів.

За словами міністра, ще одним елементом є газова криза, тиск Росії на енергоринок і зусилля щодо завершення сертифікації газопроводу “Північний потік-2”.

Кулеба зазначив, що сьогодні Україна та її партнери працюють над тим, щоб знеохотити Росію від вибору на користь вторгнення. На питання, чи готова Україна дати відсіч агресії, Кулеба сказав, що сьогодні українська армія набагато краще підготовлена, ніж у 2014 році, “так що для російської армії “похід на Україну” нині аж ніяк не буде легким”.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.