Україна сколихнула звістка про майбутню податкову амністію. Одні зраділи, що товстосумам доведеться відзвітувати про свій стан, інші скептично поморщились, кажучи про безглуздість амністіонной затії і згадуючи досвід Грузії, де подібна кампанія провалилася. Слідом за законом про амністію очікується прийняття ще одного важливого документа - про поголовну декларації українців та введення непрямих методів визначення їх доходів.
Тим часом анонсована деолігархізація подзаглохла. Відповідний законопроект прийнятий лише в першому читанні. До другого народні депутати підготували 1257 правок. Основне "рубилово" йде за орган, який буде визначати, олігарх чи це або звичайний бізнесмен. Одні хочуть, щоб це робив Кабмін за зверненням РНБО, інші - щоб ВАКС за заявою Кабміну або РНБО, а треті - щоб НАПКА по зверненням Антимонопольного комітету або спецкомісія при НАПКА, а то і просто комісія за участю представників міжнародних організацій. Словом, на папері робота по деолігархізації кипить, хоча розсудлива публіка не чекає від неї нічого доброго. Хоча б тому, що українські товстосуми, маючи величезний вплив на всі гілки влади, завжди і за будь-якої правлячої верхівки примудряються вивернутися з колотнеч. Так що переживати з приводу якогось там реєстру олігархів вони точно не будуть.

Українське видання «Фокус»опублікувало оновлений рейтинг «100 найбагатших людей країни 2021». За версією журналістів, перша десятка українських багатіїв виглядає наступним чинОМ

  1. Рінат Ахметов ($10,64 млрд)
  2. Вадим Новинський ($2,54 млрд)
  3. Віктор Пінчук ($2,53 млрд)
  4. Костянтин Жеваго ($2,46 млрд)
  5. Геннадій Боголюбов ($1,67 млрд)
  6. Ігор Коломойський ($1,67 млрд)
  7. Петро Порошенко ($1,53 млрд)
  8. Галина та Олександр Гереги ($1,51 млрд)
  9. Влад Яценко ($1,3 млрд)
  10. Сергій Тігпко ($0,976 млрд)
Як і раніше, близько 20% учасників рейтингу найбагатших людей країни або були у владі, або зараз мають до неї безпосереднє відношення. Ще у близько 40% доларових мільйонерів є друзі, колеги, а то і родичі високого рангу. Чи варто при такому тандемі багатства і влади комусь з них переживати через майбутню деолігархізації?А вот обычным строителям и сантехникам, получающим на работах в коттеджах под Киевом зарплату в конвертах, судя по всему, впору волноваться. Минфин со своим проектом о косвенном определении доходов бдит, и под чутким руководством МВФ деолигархизировать, похоже, будут отнюдь не богатейших, а тех, кто посмеет купить захудалый автомобиль или тур в Грецию, не оплатив с полученной в конверте зарплаты 18% подоходного налога.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.