За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» банки видали 10 942 кредитів на загальну суму майже 27 мільярдів, найбільше – у сільському господарстві.

Із загальної суми найбільше коштів пішли на рефінансування попередньо отриманих позик, а саме 13,5 млрд грн (близько 50%). Ще 8,6 млрд грн підприємці отримали в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0% (31,9%), а 4,8 млрд грн – на капітальні інвестиції, повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (54%), торгівлі та виробництва (20%) та промислової переробки (15%). За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області.

За останній тиждень було підписано ще 573 договори на суму 1,5 млрд грн. З них 957 млн грн – антикризові кредити, 269 млн грн – рефінансування попередньо виданих кредитів, а сума інвестиційних кредитів склала 270 млн грн.

Нагадаємо, державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» була запроваджена за ініціативи президента і Кабінету міністрів. Її завданням є підтримка інвестиційних проектів мікро- та малих підприємств, що має  сприяти створенню нових робочих місць, легалізації та розширенню діяльності малого бізнесу, імпортозаміщенню та поверненню трудових мігрантів.

Угоди з Фондом розвитку підприємництва щодо участі у держпрограмі підтримки малого бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» підписали державні банки «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Укргазбанк». Загалом у програмі беруть участь 19 банків.

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.