Эстония и Литва не готовы к войне. НАТОвских войск там очень мало, по оценкам экспертов. А вот Финляндия обладает достаточно мощной армией и будет рф не по зубам. Детальнее смотрите в сюжете.

З 18 червня Литва заборонила транзитне перевезення залізницею низки товарів, що потрапили під санкції, між росією та Калінінградською областю. Це стосується перевезення будівельних матеріалів, цементу та металу. Калінінградська область не має материкового з’єднання з рештою росії, вона розташовується між двома європейськими країнами: Литвою та Польщею. З росії до Калінінградської області найзручніше було постачати товари саме через Литву.

У росії рішенням обурилися та пригрозили вдатися до «заходів задля захисту національних інтересів». На тлі заборони транзиту Балтійський флот рф розпочав «планові табірні збори» ракетних та артилерійських підрозділів. У маневрах у Калінінградській області беруть участь 1000 військових та понад 1000 одиниць техніки.

У США заявили про підтримку Литви та 5-ї статті НАТО, за якою напад на одну країну-члена Альянсу вважатиметься нападом на всіх. 

Журналіст із Литви, аналізуючи, чи наважилась би Росія таки напасти на Литву та інші країни Балтії, вважає, що йти на 3 країни – члени НАТО було б абсолютно самовбивчим кроком для російської армії. Він впевнений, що 5 стаття Північноатлантичного альянсу була б активізована та окупантів зустріли б морпіхи США, Великої Британії, а також литовських військ, які добре підготовлені.
Він пояснив, що Кремлю завжди було дуже шкода, що 32 роки тому він залишився без 3 балтійських країн – Литви, Естонії та Латвії. Саме тому Росія ніколи не забувала цього, а її імперські амбіції все ще поширюються і на ці 3 країни.

от Oksana

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.