(Bloomberg) — Трубопровід ПрАТ «Північний потік-2» до Німеччини дає західним союзникам важелі впливу на Росію, оскільки президент Володимир Путін зацікавлений у забезпеченні надходження газу, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Дуже малоймовірно або важко побачити, що це станеться, якщо Росія відновить свою агресію проти України», – сказав Блінкен в інтерв’ю телеканалу NBC «Meet the Press» у неділю. 

Сполучені Штати наполягають на уряді в Берліні зупинити «Північний потік-2», який очікує сертифікації Німеччиною, у разі вторгнення Росії в Україну, повідомили минулого тижня люди, знайомі з цим питанням. Блінкен, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і їх п’ять колег із Групи семи в неділю підтримали спільну заяву, в якій попереджали Росію відступити від України, інакше вона «загрожує серйозними наслідками».

Партія зелених Бербока, яка є частиною нового уряду німецького канцлера Олафа Шольца, виступає проти газопроводу. Природний газ не почав надходити через «Північний потік-2», який з’єднує видобуток Росії безпосередньо з Німеччиною, на відміну від існуючих потоків через Україну. 

«І насправді, це джерело важелів впливу на Росію, оскільки президент Путін хоче бачити, як газ надходить через цей трубопровід», — сказав Блінкен.

Відповідаючи на запитання, чи припинить Німеччина газовий зв’язок, Шольц сказав у середу, що напад на Україну буде «дуже драматичним порушенням правил, яке матиме зовсім інші наслідки».

от info

Добавить комментарий