«Відносини НАТО з Україною вирішуватимуть 30 союзників НАТО і Україна — ніхто інший», — підкреслив генсек НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розкритикував вимогу Російської Федерації щодо запобігання вступу України до Альянсу.

«Відносини НАТО з Україною вирішуватимуть 30 союзників НАТО і Україна — ніхто інший», — підкреслив Столтенберг у п’ятницю, 10 грудня, під час спільного брифінгу з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

За його словами, Росія «намагається відновити систему», в якій великі держави мали сфери впливу та могли «контролювати чи вирішувати, що можуть робити інші країни». «Ми не можемо погодитися з цим», — наголосив очільник Північноатлантичного альянсу.

Столтенберг наполягає на тому, що хоча західні лідери відкриті для переговорів, вони «не підуть на компроміс щодо прав кожної нації в Європі обирати свій власний шлях».

«Це закріплено у багатьох документах та угодах, які також підписала Росія», — резюмував очільник НАТО, нагадавши про угоди щодо європейської безпеки, укладені ще з часів холодної війни.

«Було чітко заявлено, що будь-яка суверенна незалежна держава, звичайно, має право обирати свій власний шлях, зокрема те, в яких механізмах безпеки вона хоче брати участь», — продовжив він. 

Шольц, зі свого боку, наголосив, що «союзники по НАТО згодні з тим, що будь-яка подальша агресія проти України матиме високу ціну і призведе до серйозних політичних та економічних наслідків для Росії».

от info

Добавить комментарий