Укроборонпром провів щорічну зустріч з Київською асоціацією військових аташе (КАВА), де презентував план перетворення самого Концерну та його підприємств-учасників.

Присутні військові аташе іноземних країн цікавились, зокрема, питанням взаємодії з органами державної влади у процесі трансформації, чи збережуть підприємства Укроборонпрому правонаступництво за всіма чинними зовнішньоекономічними контрактами, ліцензіями, сертифікатами, патентами тощо, принципами роботи Наглядової ради після корпоратизації Концерну.

Як відомо, 6 жовтня ц.р. набув чинності Закон України №1630-ІХ “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”, ключова мета якого – підвищення обороноздатності, економічної безпеки і захисту інтересів України шляхом запровадження корпоративної моделі управління на підприємствах державного ОПК. Концерн буде перетворено в акціонерне товариство, а державні унітарні та казенні підприємства Укроборонпрому – у господарські товариства (акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю), що перебуватимуть під 100-відсотковим контролем держави.

При цьому господарські товариства будуть повними правонаступниками за правами та обов’язками підприємств-учасників Концерну. Договори, дозвільні документи (ліцензії, дозволи тощо), які мають підприємства, збережуть чинність до закінчення строку їх дії.

Закон передбачає гарантії збереження статусу суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та права на експортно-імпортні операції з продукцією військового призначення. Безперервність повноважень підприємств як розробників, виробників і постачальників озброєння та військової техніки також буде забезпечено.

Концерн буде реорганізовано в акціонерне товариство – Корпоративний центр, який відповідатиме, зокрема, за впровадження корпоративної моделі управління на підприємствах-учасниках Укроборонпрому, а також за залучення інвестицій.

До складу Наглядової ради Корпоративного центру увійдуть представники держави та незалежні члени. Законом передбачено, що незалежних членів має бути не менше однієї третини та не більше половини складу Наглядової ради. Призначатиме та звільнятиме представників держави у складі Наглядової ради Кабінет Міністрів України за поданням Мінстратегпрому. Водночас, незалежні члени обиратимуться Кабінетом Міністрів України за результатами конкурсного відбору.

https://ukroboronprom.com.ua/

от info

Добавить комментарий