Учасниками нового фонду будуть українські діти, які народилися після 1 січня 2019 року.

На сайті Верховної Ради опубліковано текст проєкту закону про економічний паспорт українця. Отже, на рахунки учасників Фонду майбутніх поколінь держава вноситиме дві мінімальні зарплати на рік, йдеться у тексті законопроєкту.

Згідно із законопроєктом, учасниками Фонду будуть українські діти, які народилися після 1 січня 2019 року.

Розмір щорічного державного внеску на одного учасника Фонду встановлюється в розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому здійснюється відповідний державний внесок.

Наприклад, у 2022 році держава перерахувала б по 13 000 гривень на кожну дитину, оскільки мінімальна зарплата зросла до 6 500 гривень.

Державні внески проводитимуться щороку до досягнення учасником Фонду 18 років. Виплати проводяться в грошовій формі в гривні.

Причому гроші можна буде отримати і до 18 років, якщо будуть підстави для лікування важких (критичних) захворювань (рак, інфаркт міокарда, інсульт, коронарне шунтування, ниркова недостатність, трансплантація життєво важливих органів та інші критичні захворювання/ стану здоров’я, визначені лікарсько-консультативною комісією).

У разі смерті учасника Фонду право на отримання виплат набувають його спадкоємці.

Виплата буде проводитися протягом п’яти робочих днів після отримання заяви на виплату і необхідних підтверджуючих документів.

от info

Добавить комментарий