Президент Володимир Зеленський на прес-марафоні заявив, що країна не проводила операцію щодо «вагнерівців», у неї українців втягнули.

Він розповів про ключову розмову з колишнім керівником Головного управління розвідки Міноборони Василем Бурбою щодо спецоперації з затримання вагнерівців, після якої зрозумів, що її дозволяти не можна.

«Приходить товариш Бурба… і розповідає, що він пропонує. У мене було одне питання, я йому прямо його задав: «Турецькі авіалінії — Ердоган має знати? — Ні. — Зрозумів»… я не вірю, що це наша операція, у мене відчуття, що нас втягують. Я кажу: «Хочу знати. Літак турецьких авіалінії, що вилітає з Мінська, — там будуть звичайні люди, громадяни Туреччини і не лише, більше ста людей», — зазначив Зеленський.

Глава держави заявив, що побоювався захоплення літака бойовиками.

«Я сказав, що це не наша операція, вона не продумана детально, я готовий акцептувати будь-яку операцію, навіть цю, якщо будуть детально прораховані речі і якщо не постраждають люди», — підкреслив президент.

На думку Зеленського, після Америки Бурба хотів посварити його з турецьким лідером Раджепом Ердоганом і втягнути Україну у величезний скандал із Туреччиною.

«Ердоган ніколи б нам цього не пробачив. Я з ним обговорюю такі речі за зачиненими дверима, такі речі! Як він нам допомагає! Я б ніколи не в’їхав у цю стіну. Тому я й кажу: ми не проводили цієї операції, нас втягнули… Не літаком, автобусом вони заїхали до Мінська, їх поселили до санаторію біля Лукашенка. Коли він (Бурба, — ред.) зрозумів, що його ідеї були хлопнуті й розколоті Росією, він вирішив злити цю інформацію через засоби масової інформації України. Він її злив», — додав глава держави.

Президент підсумував, що йому соромно за цей «епізод у житті розвідки».

«Я вам не кажу, як росіяни відреагували на це, яку інформацію я отримав, як вони раділи, як вони нас «удєлалі». Мені соромно за цей епізод у житті розвідки, «видатних розвідників України». Мені соромно. Ми були слабкими у цій операції. Ось за що мені соромно і що справді відбувалося», — заявив Зеленський.

от Oksana

Добавить комментарий