Служба безпеки України викрила колишнього правоохоронця з Полтавської області, який продавав персональні дані громадян України.

За даними СБУ, «клієнтів» чоловік знаходив за оголошеннями у телеграм-каналах, а оплату отримував на банківські картки третіх осіб.

Так, зловмисник торгував закритою інформацією з баз даних МВС, Державної податкової, міграційної, фіскальної служб, а також Мін’юсту та Пенсійного фонду.

Правоохоронці встановили збут чоловіком за 16 тисяч гривень інформації стосовно двох громадян України з баз, отриманих з:

📍»АРМОР» (інтегрована інформаційно-пошукова система Міністерства внутрішніх справ України, яка дає доступ до інформації про судимість, про нерозкриті злочини, дозволи на зброю тощо),
📍»РАЦС» (Державний реєстр актів цивільного стану громадян),
📍»ІТС ГАРТ» (інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю, яка дає доступ до бази даних Державної прикордонної служби України «Відомості про осіб, які перетнули державний кордон України»).

Екс-правоохоронець намагався продати інформацію, що містить банківську таємницю, яку він «оцінив» у 29 тисяч гривень.

Правоохоронці затримали його під час перемовин стосовно цієї «операції». Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціонований збут та розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах) КК.

Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.

от Oksana

Добавить комментарий