Правоохоронці заявили про викриття у Херсонській області потужної ботоферми, яка діяла в інтересах російських спецслужб.

СБУ повідомляє, що зловмисники проводили спеціальні інформаційні операції для розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні. Вони створили понад 20 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах, форумах та популярних месенджерах.

«Через анонімні профілі поширювали дезінформацію про внутрішню ситуацію у нашій країні. Крім того, зловмисники розсилали неправдиві повідомлення щодо «мінування» інфраструктурних об’єктів на території регіону», — сказано у повідомленні.

Слідство вказує, що до організації ботоферми причетні декілька місцевих жителів. Технологічне обладнання вони встановили за адресами свого проживання. Для маскування акаунтів фігуранти використовували спеціальні телекомунікаційні пристрої.

Оплату від своїх «кураторів» вони отримували через заборонені російські платіжні системи.

Зараз у межах кримінальної справи проводять відповідні судові експертизи, тривають допити осіб та інші слідчі дії спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення злочину. Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру у вчиненні злочину та обрання судом мір запобіжних заходів.

от Oksana

Добавить комментарий