Україна на кордоні з Білоруссю розпочала спеціальну прикордонну операцію «Полісся».

Вона передбачає подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності, повідомили в ДПСУ.

Перший замголови ДПСУ Володимир Нікіфоренко пояснив, що на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та ймовірність перенаправлення потоків мігрантів до України.

«Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася», — зазначив він.

Головне завдання операції — не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів. В охороні кордону активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

Крім того, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах та патрулюватимуть основні шляхи, що прямують до державного кордону. Також плануються перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів у населених пунктах прикордоння.

от Oksana

Добавить комментарий