Фінський портал Yle повідомляє, що на Донбасі проти української армії з 2014 року воювали близько 20 найманців з Фінляндії.

Видання пише, що на боці гібридної армії Росії воювали близько 20 фінських громадян. Також у матеріалі наводяться історії кількох бойовиків, які не приховують своєї участі у війні.

На відміну від інших європейських країн у Фінляндії участь у закордонних війнах не карається, але є кримінальна відповідальність за військові злочини. А фінський міністр Анна-Мая Генрікссон не виключає, що найманці можуть бути винні в численних злочинах, які підлягають покаранню у Фінляндії.

Журналісти зверталися за роз’ясненням до місцевих органів влади, але «складається враження, що ніхто не розслідує, чи могли фінські бойовики брати участь у злочинах на Донбасі».

Видання вважає, що один з ключових фінських бойовиків на Донбасі Йохан Бекман організовував прибуття інших найманців з Фінляндії. А інший фінн — Янус Путконен — був особисто знайомий з колишнім ватажком «ДНР» Олександром Захарченком і брав участь у недопуску іноземних журналістів на Донбас.

от Oksana

Добавить комментарий