Служба безпеки України попереджає про активізацію шахраїв, які діють за схемою: «ваш син у полоні». Про це повідомив речник управління СБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі. Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)? Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити — потрібно заплатити».

У СБУ підкреслюють, що не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це — додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск. Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами.

У СБУ дали рекомендації, що робити, щоб не стати жертвою шахраїв:

ніколи не називайте своїх близьких на ім’я;
📌попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють;
📌уточніть, у якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич;
📌якомога швидше зателефонуйте родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації;
📌у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля «вирішення» питання.

от Oksana

Добавить комментарий