Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зустрілася з делегацією Ради Європи для обговорення прогресу і проблемних питань щодо виконання українською стороною рішень Європейського суду з прав людини.

Зокрема, мова йшла про групи справ щодо неефективності розслідування заяв про катування, щодо умов тримання в місцях несвободи в частині забезпечення права на медичну допомогу, ефективність розслідування подій на Майдані у 2013-2014 роках, а також про розслідування злочинів проти професійних прав журналістів.

«Рішення ЄСПЛ встановлюють системні проблеми у сфері захисту прав людини і їх вирішення потребує комплексних зусиль та новітніх підходів. Офіс Генерального прокурора системно та цілеспрямовано працює над виконанням рішень Європейського суду з прав людини. Це ключові маркери для комплексних змін в питаннях справделивості та правосуддя», – зазначила Ірина Венедіктова.

Представники Ради Європи відзначили зусилля української прокуратури та плідну співпрацю. На 2022 рік Комітетом міністрів Ради Європи заплановано ряд розглядів щодо виконання Україною рішень ЄСПЛ.

от Oksana

Добавить комментарий