Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір.

Відповідну угоду підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Згідно з документом, будь-яка країна Євросоюзу зможе призначати будь-якого європейського перевізника для виконання рейсів в Україну. Крім того, європейські перевізники отримують право літати на внутрішніх українських рейсах.

Крім того, на саміті підписали ще дві угоди. Тепер Київ приєднається до двох програм — «Горизонт Європа» і «Креативна Європа».

«Горизонт Європа» — це запланована на 7 років науково-дослідницька програма ЄС з фінансуванням близько 100 млрд євро. Кошти виділяються на дослідження та інновації в 2021-2027 роках. Метою програми є вирішення глобальних проблем та сприяння промислової модернізації. У тому числі запобігання зміни клімату, досягнення цілей сталого розвитку і підвищення конкурентоспроможності європейських товарів.

Метою програми «Креативна Європа» є розвиток сектора культурних і креативних індустрій у країнах Європи, посилення конкурентоспроможності європейської аудіовізуальної продукції, а також забезпечення просування і захисту культурної та мовної різноманітності.

от Oksana

Добавить комментарий