Глава групи підтримки України у Єврокомісії, заступниця генерального директорату з питань сусідства та розширення ЄК Катарина Матернова заявила, що у Європейському союзі навіть не розглядають можливість скасування безвізового режиму для українців.

«Безвіз є заслуженим для України, він також є результатом того, що Україна обрала європейське майбутнє. А отже, візова лібералізація є добрим прикладом та стимулом для інших країн із аналогічним прагненням», — зазначила вона.

Однак у Єврокомісії будуть і надалі моніторити антикорупційні критерії за «механізмом призупинення безвізу», що включає безперервне виконання індикаторів лібералізації та надання рекомендацій.

Минулого тижня у низці ЗМІ з’явилася інформація, що окремі держави ЄС порушили питання можливості скасування безвізового режиму з країнами Західних Балкан, а також з Україною, Грузією і Молдовою, через серію зловживань з боку громадян цих держав.

Однак стало відомо, що 16-сторінковий документ із відгуками держав-членів ЄС з приводу звіту ЄК щодо механізму призупинення не містить вимоги скасування безвізового режиму для українців.

от Oksana

Добавить комментарий