Державна аудиторська служба виявила в ПАТ «Укрзалізниця» фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 мільярда гривень. У звіті ДАСУ ( вказані дані про перевірку УЗ за 2017-2020 роки.

Зокрема, йдеться про фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 1,3 млрд грн; ризиковані операції, що призвели до недоотримання доходів або зайвих витрат на суму 29,9 млрд грн та які можуть призвести до втрат на суму 1,6 млрд грн. Також виявлені порушення у сфері закупівель — 21,5 млрд грн, інші порушення та недоліки — 7,2 млрд гривень.

У 2018 році “Укрзалізниця” мала закупити вантажні вагони на 150 млн доларів США за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку. Проект розпочався, проте не був доведений до кінця через незрозумілі причини. ПАТ відмовилось від кредитних коштів, але сплатило 75 млн грн за транзакцію цих грошей, що є зайвими витратами компанії.

В аудиторському звіті згадано і про наглядову раду компанії. На роботу членів ради Укрзалізниця офіційно витратила 63 млн грн. Проте аудитори знайшли й інші витрати на суму 15 млн грн. Гроші витратили на авіаквитки, проживання та харчування членів наглядової ради.

На додаток, компанія так і не сплатила 956 млн грн дивідендів до державного бюджету від чистого прибутку за 2018-2019 роки. Таким чином, держава недоотримала майже мільярд гривень, а УЗ загрожує пеня.

от Oksana

Добавить комментарий