Європарламент підтримав жорстку доповідь про майбутнє відносин Євросоюзу з Росією. Текст схвалили 494 голосами «за», 103 «проти». 72 депутатів утрималися.

Повний текст ухваленого документу ще не оприлюднений. Однак Європарламент оприлюднив реліз, у якому наводяться ключові положення резолюції: розрізняти російську владу і російський народ, підтримувати демократичні тенденції у Росії і громадянське суспільство, але бути готовими застосовувати санкції, протидіяти потоку брудних грошей з Росії та позбуватися енергозалежності від неї.

Нинішню владу РФ називають «стагнуючою авторитарною клептократією, очолюваною «довічним» президентом в оточенні олігархів».

У резолюції закликають до партнерства з США та іншими країнами-однодумцями для створення противаги Росії і Китаю і їхнім спробам послаблювати демократію у світі та дестабілізувати політичний порядок у Європі. Це має включати санкції, заходи боротьби з «брудними» коштами і підтримку громадянського суспільства.

ЄС закликають продовжити підтримку країн «Східного партнерства», у тому числі України, і сприяти реформам і демократії у регіоні, які у свою чергу підштовхуватимуть до демократичних перетворень і РФ.

Також у резолюції закликають не визнавати результати майбутніх виборів до Держдуми, якщо вони будуть проведені з порушенням демократичних принципів та міжнародного законодавства.

«Україна її (доповідь) оцінює позитивно. Для нас дуже важливо, що документ відзначає неможливість повернення до нормальної співпраці, те, що називають business as usual, доки Росія не припинить агресивну політику та гібридну війну проти ЄС, країн Східного партнерства, до яких належить і Україна, а територіальна цілісність Грузії, Молдови та України не будуть відновлені у межах міжнародно визнаних кордонів», — прокоментував резолюцію ЄП міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За словами очільника МЗС, також висловлюється підтримка «Кримській платформі» і згадуються останні арешти в Криму Нарімана Джеляла та чотирьох інших кримських татар.

от Oksana

Добавить комментарий