Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Офісом Генерального прокурора та медійними і правозахисними громадськими організаціями.

Рішення про укладення меморандуму було прийнято на зустрічі з медійними і правозахисними організаціями та журналістами в травні 2021 року. Відтоді діалог і співпраця із їх представниками щодо конкретних проваджень та нових випадків порушень триває в регулярному режимі.

Багато чого зроблено за результатами нашої попередньої зустрічі, яка відбулася навесні. Сталість – основна риса, яка має бути притаманна нашому спілкуванню. Наразі у нас є секторальні майданчики у кожному регіоні. В кожній обласній прокуратурі визначено прокурора, який відповідає за цей напрям. Крім того, по всій Україні відбулися зустрічі з представниками медійних організацій. Ми активізували роль прокурора в кримінальних провадженнях про злочини вчинені стосовно журналістів і вже маємо певні результати», – зазначила Ірина Венедікова.

Наразі упродовж року особам повідомлено про підозру у вчиненні 32 кримінальних правопорушень, за весь 2020 рік їх було 25. Одне із нещодавніх та актуальних проваджень за фактом спричинення тілесних ушкоджень журналісту онлайн-видання «Букви», в якому повідомлення про підозру здійснено вже на наступний день. З початку року до суду скеровано обвинувальні акти щодо вчинення 25 кримінальних правопорушень, така ж кількість була за весь 2020 рік

от Oksana

Добавить комментарий