Правоохоронці та податківці могли і раніше отримувати доступ до інформації про рахунки компаній або ФОПів, але з умовами (скажімо, за рішенням суду).

Але тепер все набагато простіше. 5 серпня увійшли в силу правки до закону «Про банки і банківську діяльність», згідно з якими фінустанови зобов’язані надавати дані за запитом правоохоронців або інших держстуктур вже і по відношенню до всіх фізосіб.

«Сьогодні будь-який хлюст з посвідченням має можливість навести довідочки про кожного з нас. А раптом там щось цікаве виявиться. Швидше розлучайтеся з ілюзіями, друзі мої! Інформація про ваші рахунки і транзакції вже зараз є надбанням не тільки правоохоронної системи, але і широкої громадськості. Врахуйте, що жоден український банк вашу таємницю зберігати не буде і так формуйте рух по рахунках, ніби за ними спостерігає вся Україна, зокрема улюблений податківець, склочна сусідка і пристарілі однокласники», — говорить голова адвокатського об’єднання «Могильницький та партнери” Максим Могильницький.

За словами глави адвокатського об’єднання «Кравець і партнери» Ростислава Кравця, розкриття банківської таємниці щодо фізосіб — це серйозний крок на шляху тотального контролю витрат і доходів українців, про впровадження якого влада вже відкрито заявила.

«Податківці можуть без проблем отримувати доступ до рахунків громадян, і якщо виникне підозра, що з наявних у них коштів не сплачені податки, вимагати роз’яснень. На щастя, поки фіскальна служба не має прямої можливості тут же виставити вам рахунки по податках, але вона може почати розгляд, ініціювати судові позови, тобто, це реальний інструмент для цькування громадян. А з урахуванням того, як у нас зберігається інформація, думаю, вже незабаром, дані про рахунки українців можна буде просто купити», — говорить

от Oksana

Добавить комментарий