8 вересня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект «Про віртуальних активах», який регулює операції з криптовалюта на території країни.

Документ підтримали 276 депутатів

згідно з документом
- Віртуальні активи (ВА) визнаються нематеріальним благом.
- Вони поділяються на забезпечені і незабезпечені.
- ВА не є засобом платежу в Україні і не можуть обмінюватися на майно або послуги.
- Учасники ринку отримали право на судовий захист прав на ВА, на відкриття рахунків в банках для розрахунків за операціями з ВА, а також самостійно визначати і встановлювати вартість ВА в ході операцій

Законом визначено поняття «віртуальний актив», згідно з яким, «віртуальний актив - нематеріальне благо, що є об’єктом цивільних прав, має вартість та виражене сукупністю даних в електронній формі. Існування та оборотоздатність віртуального активу забезпечується системою забезпечення обороту віртуальних активів. Віртуальний актив може посвідчувати майнові права, зокрема права вимоги на інші об'єкти цивільних прав».

Закон визначає сферу його застосування, правовий режим віртуальних активів, учасників ринку віртуальних активів, їх права та обов’язки, послуги з обміну віртуальних активів.

Законом встановлено загальні принципи державного регулювання обороту віртуальних активів та органи, що здійснюють державне регулювання у сфері обороту віртуальних активів,

от admin

Добавить комментарий