Програми дозволяли безперешкодно збирати і передавати інформацію про дії користувачів. Включаючи дані, які передавалися через меседжер соціальних мереж Вк, Іnstagram, Facebok і WhatsApp, Viber, Telegram або електронними поштовими ресурсами.

Зловмисники організували незаконний продаж спеціалізованого програмного забезпечення. Основне його призначення – віддалене отримання інформації з комп’ютерів і телекомунікаційного обладнання.

Програми дозволяли безперешкодно збирати та передавати інформацію про дії користувачів. Включаючи дані, які передавалися через меседжери соціальних мереж «Вк», «Іnstagram», «Facebok» та WhatsApp, Viber, TeLegram чи електронними поштовими ресурсами.
Як встановило слідство, зловмисники збували це програмне забезпечення підприємствам приватного сектора. Все це - нібито для запобігання витоку службової інформації. Надалі планували його реалізацію також установам державного сектора.
За результатами судових експертиз, програмне забезпечення визнано спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації.

У ході проведених обшуків в офісному приміщенні ІТ компанії виявлено та вилучено чорнові записи, листування та документи із доказами протиправної діяльності.

Наразі двом правопорушникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття протиправної діяльності проведено Департаментом кібербезпеки СБУ спільно з Головним слідчим управлінням СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.от admin

Добавить комментарий