Зупинити імпорт російських нафти та газу, відключити Росію від міжнародної платіжної системи «Свіфт» та запровадити санкції проти близьких до Кремля олігархів якщо Москва почне пряме вторгнення на територію України. У Європейському парламенті ухвалили жорстку резолюцію, в якій пропонують покарання за можливу агресію Москви.

Європарламент підтвердив свою попередню позицію щодо необхідності зупинити будівництво газопроводу «Північний потік-2». Крім того, депутати виступають за зупинку будівництва спірних атомних електростанцій «Росатомом».

В окремому пункті євродепутати підкреслюють, що на тлі загрозливого нарощення військової присутності Росією «дружні країни повинні посилити свою військову підтримку Україні і надати їй оборонну зброю», що відповідає статті 51 Статуту ООН, яка дозволяє індивідуальну та колективну самооборону.

Європарламент закликає Росію вивести свої війська з тимчасово окупованих територій Донбасу і повернути Україні контроль над Кримом та Севастополем.

Європарламентарі заявили, що незаконна блокада РФ у Чорному та Азовському морях має бути завершена, та запропонували ЄС розробити постійний моніторинг проходу суден у Керченській протоці.

Дмитро Кулеба вдячний Європарламенту за чітку відповідь на загрози безпеці Європи з боку РФ. Росія має згорнути агресію проти України. Незаконна блокада у Чорному та Азовському морях має бути завершена. Україна вітає заклик запровадити постійний моніторинг навігації у Керченській протоці 1/2

Саме до цих сигналів закликала Україна, аби показати РФ можливу ціну за нову хвилю агресії: нафтове/газове ембарго, відключення від SWIFT, блокування рахунків російських олігархів. Україна також вітає заклик зупинити будівництво Північного потоку 2, проєкти Росатому в Європі 2/2

от admin

Добавить комментарий