За словами глави Міністерства закордонних справ РФ Сергія Лаврова, війни на Донбасі «можна і потрібно уникнути», при тому, що бойові дії на сході України тривають вже восьмий рік.

«Якщо це залежить від нас і від ополченців, наскільки ми можемо розуміти їх принципові підходи, то війни можна і потрібно уникнути», – сказав міністр в інтерв’ю «РІА Новини».

При цьому Лавров вважає, що не може говорити за українську сторону і президента України Володимира Зеленського. На його думку, український лідер хоче утриматися при владі будь-якою ціною, тому він навіть готовий «потурати неонацистам і ультрарадикалам, що оголошують ополченців Донбасу терористами».

Міністерство оборони США продовжує стежити за російськими військами біля кордонів України. Американська влада не переконана, що Російська Федерація пішла на деескалацію обстановки в незаконно анексованому Криму і біля кордону з Україною.

Сполучені Штати продовжать роботу з надання Україні допомоги в сфері безпеки, необхідної їй для захисту, включаючи летальну зброю. США не виключають можливість прийняття подальших антиросійських заходів у зв’язку із ситуацією на Донбасі.

Нагадаємо, у Білому домі заявили, що Росія наростила військову присутність на кордоні з Україною до максимуму з 2014 року, і це викликає занепокоєння. Стягування російських військ також засудили усі країни-члени НАТО.

Директор ЦРУ США Вільям Бернс, який багато років був послом у Москві, попередив, що Кремль може реалізувати «обмежене вторгнення» в Україну. А екс-командувач сухопутними військами США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес заявив, що Кремль прагне отримати повний контроль над Чорним морем.

Командувач військами США в Європі Тод Волтерс зазначив, що загроза вторгнення Росії в Україну сьогодні оцінюється від низької до середньої.

Тим часом Джо Байден заявив, що США підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. А Конгрес США виділив Україні додатковий пакет військової допомоги.

от admin

Добавить комментарий