На фейковий  фото видно, як військову техніку перевозять залізницею, проте на фотографіях НЕ Карпати, а залізничний перегін Бездоніс-Пабраде в Литві.У соціальних мережах поширюють відео, на якому видно, як військову техніку переправляють залізницею. В описі до відео йдеться, що його зняли в Карпатах 18 квітня. Також на відео розмістили прапорці України та США, з натяком на те, що техніку в Україні передають Сполучені Штати Америки. Однак техніку в Україну не перевозили, а на відео - навіть не Карпати, пише VoxCheck.

На відео залізничний перегін Бездоніс-Пабраде в Литві. Встановити час, коли зняли відео нам не вдалося. У мережі можна знайти подібне відео перегону техніки на дистанції з "відео Карпат" - і там вказана приблизна локація - перегін Бездоніс-Пабраде в Литві. Щоб підтвердити коректність локації ми використовували інструмент Google Earth. Пройшовши дистанцію між м. Бездоніс і м. Пабраде залізницею, ми знайшли конкретне місце, де зняли відео - там колії залізниці перетинають річку Нярис, тобто залізні конструкції - це мости », - пишуть фактчекери.
Також в VoxCheck додають, що на Google Earth можна знайти фотографію мостів з іншого ракурсу. «Інший зачіпкою при пошуках походження відео на кшталт з Карпат є пасажирський вагон, який їде в кінці поїзда. Використовуючи зворотний пошук Яндекс.Зображення, можна знайти ряд зображень і відео, які вказують, що подібні вагони фіксували в Латвійському експресі за маршрутом Рига-Москва », — додають фактчекери.
Міністерство національної оборони Румунії спростувало фейк про те, що з румунської території нібито переправляють зброю і війська до кордонів України з аеродрому в Отопені у Бухареста, який поширюють в соціальних мережах.

от admin

Добавить комментарий