Президент України Володимир Зеленський вітає заяву міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» щодо підтримки територіальної цілісності України та створення Кримської платформи з метою деокупації півострова.

Глава держави зазначає, що на сьомий рік тимчасової окупації Криму голови МЗС країн G7 виступили із заявою про засудження російської агресії проти України та окупації Криму й міста Севастополя.

«Це справжній жест дружби – підтримати нашу ініціативу щодо створення міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародного співтовариства щодо Криму та припинення російської агресії. Україна рухається до миру», – сказав Володимир Зеленський.

Міністри закордонних справ G7 – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та Сполучених Штатів Америки і верховний представник Європейського Союзу у своїй заяві закликали Росію поважати свої міжнародні зобов’язання, дозволити доступ міжнародних спостерігачів та негайно звільнити всіх, кого несправедливо затримали. Вони також підтримали ініціативу України щодо створення міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму.

У G7 зробили заяву щодо України
Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів Америки і Високий представник Європейського Союзу, єдині в нашому засудженні триваючих дій Росії із підриву суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України», — сказано в повідомленні.
Через сім років після анексії Криму і Севастополя в G7 продовжують беззастережно засуджувати анексію півострова і наголошують, що «спроби Росії узаконити її не визнаються і не будуть визнані».
Також в G7 засудили порушення Росією прав людини на півострові, особливо прав кримських татар.
«Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань, надати доступ міжнародним спостерігачам і негайно звільнити всіх несправедливо затриманих. Ми вітаємо ініціативу України зі створення Міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму», — додали в G7.
Крім того, країни Великої сімки закликали Росію дотримуватися зобов’язань, взятих нею відповідно до мінських домовленостей.
«Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником», — зауважили в G7.
Країни підтримали режим припинення вогню, але нагадали, що Росія надає фінансову і військову підтримку збройним формуванням на сході України, а також надає російське громадянство сотням тисяч українців.
«Велика сімка як і раніше повністю віддана здійсненню санкцій і буде продовжувати підтримувати Україну на підтримку її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Крим — це Україна», — резюмували в G7.
У свою чергу президент Володимир Зеленський і глава МЗС України Дмитро Кулеба подякували країнам Великої сімки за підтримку.
«Це справжній жест дружби — підтримати нашу ініціативу зі створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму і припинення російської агресії. Україна рухається до миру», — написав Зеленський.
«Вітаю сильний сигнал підтримки України і засудження агресії РФ від міністрів закордонних справ G7. Росія — сторона конфлікту, не посередник, повинна розблокувати мирний процес. Виправдати окупацію Криму ніколи не вдасться. Міцна підтримка Кримської платформи», — додав Кулеба.
Нагадаємо, що раніше в Радбезі ООН відмовилися вислухати «представників» Криму. Російська делегація в ООН закликала західних дипломатів поспілкуватися з «реальними людьми» із Криму.
Пізніше в МЗС України відреагували на ситуацію на засіданні в Радбезі ООН, наголосивши, що ізольованість Росії триває. Озвучена партнерами України позиція дозволила українським громадянам в Криму безпосередньо переконатися в незмінній і потужній підтримці держав-членів Радбезу ООН, вважають у Києві.

от admin

Добавить комментарий