Відкладаючи телефонна розмова, адміністрація Байдена спонукає офіційний Київ боротися з корупцією і позбутися від впливу Коломойського.
Американське видання The Washington Post опублікувало матеріал, у якому пояснило, чому телефонна розмова президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена до сих пір не відбувся. Раніше джерела ZN.UA в Офісі Зеленського повідомляли про те, що главу держави відсутність дзвінка вельми нервує.
«Нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського боротися з повальної корупцією у себе в країні. (...) Президент повинен (...) наполягати на проведенні судової реформи, відновити незалежність НБУ і виключити будь-які спроби послабити НАБУ. Він повинен однозначно порвати з Коломойським і підтримати кримінальну справу проти нього »
Журналісти нагадали про передвиборчі обіцянки Зеленського: боротися з олігархами, корумпованими суддями і кримінальними кланами, від впливу яких Україна страждає з моменту повернення незалежності в 1991 році.
«Але в минулому році він відступив, звільнивши реформаторів в своєму уряді і главу Нацбанку, заморозивши судову реформу і боротьбу з олігархами», - йдеться в матеріалі. І це, за даними WP, турбує прихильників Києва в Сполучених Штатах. Адміністрація нового президента США Джозефа Байдена має намір продовжувати «прореформенную політику» щодо України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен в телефонній розмові з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою акцентував на важливості продовження боротьби з корупцією, забезпеченні верховенства закону і проведенні економічних реформ. Минулого тижня адміністрація Байдена ввела санкції щодо викритого в корупції Ігоря Коломойського, що дає Києву чіткий сигнал про очікування.
«Зеленський, (...) схоже, намагається відповісти Байдену. Він вжив заходів проти впливового проросійського олігарха, відключивши контрольовані ним телевізійні телеканали (мова про голову політради ОТЗЖ Віктора Медведчука і телеканалах «112 Україна», NewsOne і Zik - ред.). Він спробував провести важливу судову реформу через парламент. Правоохоронці відкрили кримінальні справи проти трьох топ-менеджерів колишнього банку Коломойського. (...) Але президент повинен продемонструвати більшу прихильність боротьбі (з корупцією) », - зазначається в матеріалі.

от admin

Добавить комментарий