Чеська Республіка закликає РФ припинити порушення прав людини в Криму, звільнити політичних в’язнів на півострові, дотримуватися норм міжнародного права і покласти край незаконній окупації території України.

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) Чехії із нагоди 7-ї річниці окупації Криму, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

«В окупованому Криму порушують основні права людини і громадянина. Відкривають політично мотивовані судові процеси проти активістів демократії, цілеспрямовано обмежують права кримських татар та інших національних меншин», — сказано в заяві.

У МЗС наголоують, що мілітаризація Кримського півострова і обмеження вільного судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі грубо порушують міжнародне право і загрожують стабільності й безпеці в Європі.

Крім того, через військові дії РФ також відбувається «екологічне спустошення окупованої території і всього регіону».

«Чеська Республіка, навіть з урахуванням свого історичного досвіду, не визнає анексію і разом із державами-членами ЄС і НАТО та іншими міжнародними партнерами рішуче засуджує її. Ми висловлюємо нашу беззастережну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів», — резюмують у чеському МЗС

от admin

Добавить комментарий