Верховний Суд залишив без змін рішення суду першої інстанції у справі ТОВ «Вог Аеро Джет». Відповідним рішенням суд задовольнив позовні вимоги НАБУ та визнав недійсними додаткові угоди договору з Укрзалізницею про підняття ціни на паливо для ТОВ «Вог Аеро Джет». Йдеться про суму у близько 35 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного Бюро. Відповідне рішення Верховний Суд ухвалив 16 лютого 2021 року.

«У межах розслідування корупції щодо закупівлі палива Укрзалізницею за завищеними цінами, детективи встановили факти, що п’ятьма додатковими угодами ТОВ «Вог Аеро Джет» безпідставно збільшило ціну на дизельного палива для «Укрзалізниці» на 7-10%. Таке підвищення ціни постачальник пояснював нібито зростанням ринкової ціни на паливо. Водночас, як встановлено судами, підвищення ціни палива не відповідало реальній ситуації на ринку у той період», – відзначили в НАБУ.

Відзначимо, що позов про визнання угод недійсними НАБУ подало ще у 2016 році, однак, крапку Верховний Суд зміг поставити лише зараз.

Рішення Верховного Суду, яке вже набрало законної сили, створює можливість для стягнення з приватної компанії на користь Укрзалізниці переплачених коштів.

Нагадаємо, раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду справу щодо завдання АТ «Укрзалізниця» збитків на 39,8 млн грн. За версією слідства, у грудні 2015 та березні 2016 року філія ЦЗВ позичила у ТОВ «Вог Аеро Джет» 30 тис. тонн дизельного пального. Борг мала повернути до 1 березня та 1 травня 2016 року відповідно, а в разі несплати боргу у визначені терміни — сплатити штраф у розмірі 2-2,7 млн грн за кожен день прострочення. Повертати борг філія почала лише 29 березня 2016 року, завершивши цей процес у травні. Слідство вважає, що посадовці філії, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах ТОВ «Вог Аеро Джет», свідомо затягли з погашенням боргу, адже 18 березня 2016 року вже мали укладений контракт на постачання дизпального.

от admin

Добавить комментарий