19 лютого Державний департамент США передав до американського Конгресу звіт щодо можливих санкцій проти газпромівського проекту «Північний потік 2». Звіт передбачає запровадження санкцій проти російського судна «Фортуна» та його власника — компанії «КВТ-Рус», пише Reuters.

Звіт зустрів критику з боку республіканців, які зауважили, що проти «Фортуни» та «КВТ-Рус» вже діють американські санкції, введені в січні 2021 року. Конгресмен з Техасу Майкл МакКол та сенатор Джим Ріш від штату Айдахо засудили адміністрацію президента Джо Байдена за те, що вона не наклала санкції на додаткові об’єкти, і зажадали пояснень, що робиться для того, щоб перешкодити завершенню будівництва трубопроводу.

Маккол назвав дії Держдепу «абсолютно неадекватними». «Завершення будівництва цього трубопроводу буде нічим іншим, як перемогою Володимира Путіна», – додав він.

«Намір Конгресу — чіткий і не може бути проігнорованим: обов‘язкові повноваження були прийняті за підтримки обох партій у двох останніх законах про оборонний бюджет і мають на меті припинити завершення побудови зловмисного російського газопроводу «Північний потік 2», — йдеться в заяві.

Ріш додав, що Конгрес спеціально розширив обов’язкові санкції, включивши в них види робіт з укладання труб, які відбуваються зараз. Але в звіті Держдепартаменту ці дії ігноруються, що «вимагає негайного пояснення».

«Цей звіт не роз‘яснює, які додаткові кроки адміністрація Байдена зробила, щоб повною мірою виконати закон і припинити цей проект, — наводить Reuters слова Ріша — Я вітаю можливість працювати з адміністрацією над виправленням сьогоднішньої помилки і поверненням до санкцій, які підтримали обидві партії».

Прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс у п’ятницю заявив, що США продовжать працювати з союзниками і партнерами, «щоб забезпечити Європу надійною, диверсифікованою мережею енергопостачання, що не підриває нашу колективну безпеку. Наша мета у цьому – зміцнити європейську енергетичну безпеку і захистити себе від хижацької поведінки».

от admin

Добавить комментарий