Кабінет міністрів підтримав законопроект про Національне антикорупційне бюро, який усуне Артема Ситника з посади директора.
Про це повідомив міністр юстиції Денис малюська в Фейсбуці.

Двома своїми рішеннями Конституційного Суду України визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ і положення закону про НАБУ в частині участі Президента в підборі і призначенні директора НАБУ.

Він зазначив, що після того, як КСУ визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ, перед урядом стояло завдання закрити прогалину в законі і врегулювати питання статусу НАБУ і його директора.
"Первым подходом к барьеру стал законопроект №4437 - в нем Правительство (во избежание каких-либо сомнений в легитимности директора НАБУ) предложил на уровне закона предоставить Артему Сытнику полномочия директора НАБУ до избрания нового директора по новой процедуре. 
К сожалению, №4437 не получил поддержки в парламенте. 
В то же время проблема «дыры» в законодательстве и статусе НАБУ остались и ее закрытия - одно из условий сотрудничества с МВФ. 
Поэтому правительство сделало второй подход - новый законопроект, который предоставляет НАБУ статуса органа исполнительной власти и новую процедуру избрания директора НАБУ ", - написал малюська.
"Також окремою нормою законопроекту зазначено, що протягом проходження відбору нового директора НАБУ повноваження директора виконуватиме перший заступник директора НАБУ. Подивимося якою буде реакція парламенту на цей законопроект", - заявив малюська.

от admin

Добавить комментарий