Увечері 9 лютого в Офісі президента відбулася зустріч Володимира Зеленського з групою депутатів від «Слуги народу».

Чому президент вирішив викликати «слуг народу» до себе «на килим»? Чи не є це втручанням у діяльність парламенту з боку Банкової? І чи є під загрозою подальше існування монокоаліції?

Що хотів Зеленський від депутатів?

«Слуги народу», які були присутніми на вищезгаданій зустрічі.

За їхніми словами, крім президента, також прийшли голова Офісу президента (ОП) Андрій Єрмак та перший помічник Зеленського Сергій Шефір.

Усього участь у зустрічі взяли близько 20 «слуг народу» (переважно мажоритарників). При чому це були представники різних груп.

За свідченням співрозмовників Радіо Свобода з лав монобільшості, бесіда мала «понятійний характер» і стосувалась не конкретно ситуації з проваленими голосуваннями за призначення Юрія Вітренка (якого вже двічі пропонували Раді призначити міністром енергетики та першим віцепрем’єром), а «системної роботи» монобільшості загалом: президент хотів розуміти, чому в низці питань, які виносяться на розгляд до сесійної зали, ці депутати демонструють відмінну від фракції позицію. Наголошував, що вони «припинили бути командою» і він «не хоче відкладати проблему «у довгий ящик» (особливо, коли за останні тижні «почав наводити порядок»).

Прямого тиску, погроз чи вимог залишити фракцію з боку Зеленського, як стверджують присутні на зустрічі «слуги народу», не було, однак, за словами одного з депутатів, президент попросив кожного в подальшому щонайменше чітко пояснювати причини своїх відмов, щоб, якщо їхнє небажання голосувати було пов’язане з їхніми зобов’язаннями перед кимось, їм допомогли «вирішити всі питання».

Ще один представник монобільшості, котрий був учасником цієї зустрічі, розповів Радіо Свобода, що депутати зі свого боку дорікали Зеленському, мовляв, з багатьма із них у фракції і партії не рахуються і навіть ображають, залучаючи натомість до партійного будівництва тих, хто цього, на їхню думку, не заслуговує. Дехто з присутніх також скаржився на відсутність можливостей особистого спілкування з президентом із важливих питань.

от admin

Добавить комментарий