Влада України не могла знати, що цивільна авіація була в небезпеці, коли в 2014 році над Донбасом був збитий рейс MH17. Про це заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, передає місцеве видання

У 2019 році нижня палата парламенту країни захотіла отримати більше ясності щодо ролі України в катастрофі й закликала до розслідування. Зокрема парламентарі вимагали з’ясувати, чому над зоною бойових дій повітряний простір закрили не повністю.

У звіті Фонду безпеки польотів тепер заявили, що «встановили недостатньо фактів, які б вказували на те, що українська влада, яка відповідала за безпеку цивільної авіації над сходом України, знала про загрозу для цивільної авіації».

Блок також зазначає, що, схоже, органи цивільної авіації Росії, які несли відповідальність за повітряний простір на кордоні з Україною, також не бачили загрози.

Нагадаємо, що 17 липня 2014 року Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу Амстердам — Куала-Лумпур збили на Донбасі. Усі 298 пасажирів та членів екіпажу загинули.

Менш ніж за місяць після цього сформували Об`єднану слідчу групу (JIT), і представники органів кримінального розшуку Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України розпочали розслідування. Наразі в Нідерландах триває судовий процес. Росія свою причетність до злочину заперечує.

от Oksana

Добавить комментарий