На кліматичному саміті в Глазго 40 країн, серед яких і Україна, зобов’язалися відмовитися від вугілля. Більш багаті країни зроблять це у 2030-х роках, інші — у 2040-х. Як зазначають на саміті, таке рішення має позитивно відобразитись на скороченні викидів у атмосферу.

Але чи реально це в країні, де вугілля все ще є одним із основних видів палива? Чи не вплине відмова від нього негативно на економіку України?

І це ще не всі новини з саміту. У мера Лос-Анджелеса Еріка Гарсетті виявили коронавірус — зараз він перебуває на самоізоляції. Однак проблема в тому, що напередодні мер відвідав прийом, де було понад 40 осіб.

Чим замінятимуть вугілля?
У 2020 році 35% усієї електроенергії в Україні вироблялося на теплових електростанціях. Щоб забезпечити стабільне електропостачання, застарілі брудні потужності потрібно замінювати новими та безпечнішими для навколишнього середовища. Важливо, щоб влада розуміла це і фокусувалася на розвитку енергоефективної економіки на відновлюваних джерелах (ВІЕ)
 Атомным электростанциям и ископаемому газу так же не должно быть места в электроэнергетике будущего – ведь это такое же ископаемое топливо, которое лишь усилит нашу зависимость от других стран и исчерпываемых природных ресурсов.

от Oksana

Добавить комментарий