В Офісі Президента України під головуванням радника – уповноваженого Глави держави з питань забезпечення прав захисників України Альони Вербицької відбулося чергове засідання робочої групи з питань осіб, які зникли безвісти на Донбасі, та військових і цивільних заручників.

Під час засідання, серед низки інших, порушувалося питання долучення членів родин зниклих безвісти до роботи міжвідомчої Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Правозахисники наголосили на повній відсутності доступу міжнародних організацій до незаконно ув’язнених українців на окупованих територіях та забезпечення їх необхідними ліками, продуктами та речами.

Робоча група вирішила звернутися до Міністерства закордонних справ з проханням організувати зустріч з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, ОБСЄ, ООН та низки посольств.

Альона Вербицька нагадала, що Україна на найвищому рівні звертається до міжнародних партнерів з проханням вплинути на ситуацію з доступом до полонених.

Реалізація домовленостей учасників Нормандського формату неодноразово обговорювалася з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Крім того, українська делегація передавала списки безвісти зниклих та полонених українців у межах Ради Безпеки ООН.

от Oksana

Добавить комментарий