У МЗС повідомили, що делегація України 12 жовтня виступить в Арбітражному суді в Гаазі в справі проти Російської Федерації щодо порушення нею імунітету українських військово-морських кораблів та їхніх екіпажів.

Директор департаменту міжнародного права МЗС Оксана Золотарьова, яка представляє Україну на слуханнях, переконана, що Україна доведе порушення РФ імунітету українських кораблів попри російські спроби представити інцидент як «військову діяльність».

«Ми доведемо, що події у Чорному морі не були військовою діяльністю, на яку не розповсюджується Конвенція ООН з морського права. Російська сторона знала про прохід кораблів заздалегідь. Захоплення суден відбулося поза 12-мильною зоною, а українських моряків ув’язнили на дев‘ять місяців і відкрили проти них кримінальні справи. Такі дії не можуть вважатися військовою діяльністю», — підкреслила Золотарьова.

Дипломат нагадала, що в травні 2019 року на вимогу України Міжнародний трибунал з морського права запровадив обов’язкові до виконання тимчасові заходи, які вимагали від РФ негайно звільнити три українські військово-морські судна та 24 затриманих українських моряків. Незважаючи на наказ, Росія продовжувала утримувати кораблі та екіпаж, звільнивши їх лише у вересні та листопаді 2019 року, та навіть після цього не закрила кримінальні справи проти українських моряків.

от Oksana

Добавить комментарий