Посол України у Чехії Євген Перебийніс розповів , що проти причетних до участі в боях на Донбасі проти України відкрили біля 20 справ.

Найперший вирок було винесено у справі Еріка Ешту. Це чеський військовий, який поїхав воювати на Донбас, і, якщо не помиляюся, саме в його випадку суд не погодився з кваліфікацією прокуратури про терористичний акт – й був вирок щодо участі в діяльності незаконних збройних формувань. Прокуратура не довела, що він брав участь саме в бойових діях, він це заперечував.

Практично у всіх випадках є відео на підтвердження, фото, а також їхні інтерв’ю так званим ЗМІ з окупованих територій або пропагандистським російським. Та намагаються переконати суд, що не воювали, а просто позували зі зброєю, щось охороняли чи взагалі працювали на кухні.

Один із засуджених навіть написав листа в посольство. Я б не сказав, що він повністю розкаявся, та пише, що шкодує про те, що брав участь у цих подіях, і що бажає Україні відновити свою територіальну цілісність. Не знаю, яка мета була цієї особи писати листа в посольство, але факт такий є.

Кафка

– Під час судового процесу він заявляв, що не воював, а чистив картоплю.

– Він це повторив і в своєму листі. Але докази, надані правоохоронцями суду, свідчать про те, що він безпосередньо брав участь у бойових діях. І суд із ними погодився.

«ЧАСТКОВО ТАКІ ЛЮДИ Є ЗВИЧАЙНИМИ НАЙМАНЦЯМИ І ВОЮВАЛИ ЗА ГРОШІ»

– Окружний суд міста Пльзень 8 вересня цього року засудив до 20 років позбавлення волі у в’язниці суворого режиму 27-річного Лукаша Новачека. Скажіть, це максимальна міра за статтею, обвинувачення за якою пред’являють таким людям?

– Так, наскільки я знаю, це максимальна міра за статтею про участь у здійснені терористичного акту. З цього можна судити, що надані докази виявилися достатньо переконливими, оскільки суд погодився на такий термін ув’язнення.

Новачек

«За інформацією чеських правоохоронців, оприлюдненою у ЗМІ, загалом у Чехії розслідується близько 20 справ, пов’язаних з громадянами цієї країни, які брали участь у бойових діях на Донбасі на стороні Росії», — зазначив посол.

Так, Міський суд Праги заочно засудив до 20 років 32-річного громадянина Чехії Мартіна Кантора, який воював на Донбасі на боці так званої «ЛНР»

от Oksana

Добавить комментарий