Правоохоронці викрили схему закупівлі неякісної продукції для ПАО “Укрзалізниця” на понад 25 млн гривень. СБУ та столична прокуратура заявляють, що використання цих матеріалів на коліях могло призвести до аварій потягів.

Зловмисники завдали державі мільйонні збитки.

За висновками експертів, придбані комплектуючі не відповідають вимогам державних стандартів. Це могло призвести до аварій рухомого складу під час пасажирських перевезень.

Як встановило слідство, представники однієї з філій Укрзалізниці налагодили корупційний механізм одержання грошей на закупівлі продукції для ремонту транспортних сполучень. Для реалізації оборудки вони залучили столичну комерційну структуру.

Встановлено, що представники приватної компанії впродовж 2020-2021 років здійснили поставку держпідприємству партії гумових прокладок для рейкових колій.

За даними слідства, службовці Регіональної філії «Південно-західна залізниця» організували схему отримання грошей на закупівлі прокладок для рейкових колій. Для реалізації оборудки вони залучили столичну фірму, яка у 2020-21 роках продала ДП партію гумових прокладок для колій. Однак закупівлю проводили в обхід встановленої процедури і без контролю якості товару.

Прокладки виготовляли з дешевих і неякісних матеріалів, але продавали їх за цінами високоякісної продукції, за яку УЗ перерахувала понад 25 млн грн.

Правоохоронці відкрили кримінальну справу за ч. 3 ст. 191 КК (розтрата майна). На вилучену продукцію наклали арешт.

Причетним готується повідомлення про підозру.

от Oksana

Добавить комментарий